Kilka porad - o wizycie u dentysty - Dentystyczny

Dobry dentysta Bytom

Diagnostyka wykonywana w ramach ogólnej opieki stomatologicznej

Ogólna opieka stomatologiczna oferowana jest tym pacjentom, którzy muszą poddawać się leczeniu ubytków zębowych oraz ich diagnostyki czy najprostszym zabiegom ekstrakcji zębów. Dlatego z poszczególny

Kilka porad - o wizycie u dentysty - Dentystyczny Dobry dentysta Bytom
ch usług dentystycznych wykonywanych w ramach stomatologii ogólnej korzystają osoby w każdym wieku, nawet kilkuletnie dzieci i seniorzy. Oczywiście sama diagnostyka jak i leczenie zębów uzależnione jest od wieku pacjentów, jednak zawsze mogą oni korzystać ze specjalistycznego sprzętu. Dostęp do takiego sprzętu sprawia, że wszelkie usługi dentystyczne są bardzo skuteczne i bezpieczne, a poza tym mogą być przeprowadzane w szybkim tempie. Dlatego wszyscy właściciele przychodni dentystycznych starają się zachowywać dostęp do specjalistycznego sprzętu.

Przeprowadzanie zabiegów dentystycznych u dzieci rządzi się swoimi prawami. Najmłodsi pacjenci wymagają specjalnego podejścia pod względem używanego sprzętu oraz samego zaplecza dentystycznego. Ważne jest to, aby dzieci były przyjmowane w przyjaznych gabinetach, które pozwalają im na odprężenie zwłaszcza wówczas, gdy mają być u nich przeprowadzane dłuższe zabiegi. Już sama diagnostyka dentystyczna najmłodszych pacjentów musi zostać specjalnie przygotowana, podobnie jak wszelkiego rodzaju zabiegi wykonywane w ramach stomatologii ogólnej czy zachowawczej. Zdecydowanie najprzyjemniejsze dla dzieci są usługi udostępniane w ramach stomatologii estetycznej. Jednak rodzice powinni pamiętać o tym, że nie można z nimi przesadzać.


Zęby - cytat z Wikipedii

W stomatologii wyróżnia się następujące powierzchnie zęba:

powierzchnię podniebienną ? od strony podniebienia w szczęce lub językową w żuchwie;
powierzchnię przedsionkową ? od strony przedsionka jamy ustnej; zwana jest również wargową (w zębach przednich) lub policzkową (w zębach bocznych);
powierzchnię żującą w trzonowcach i przedtrzonowcach, guzek żujący w kłach a brzeg sieczny w siekaczach;
powierzchnię mezjalną od strony linii pośrodkowej ciała;
powierzchnię dystalną przeciwną do linii pośrodkowej ciała.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka


Błędy stomatologów


Czasami zastanawiamy się zapewne nad tym, czy stomatolog może popełnić błąd. Co dzieje się, kiedy takowe błędy są popełniane i jakie niesie to ze sobą skutki. Jak wyglądają błędy dentystów i czy można ich uniknąć? Jeżeli chodzi o uniknięcie takich błędów to oczywiście tak – zawsze jest to wynik jakiegoś błędy ludzkiego. Ewentualnie może być to wynik awarii sprzętu, który powinien być odpowiednio serwisowany i użytkowany. Jeśli tak nie jest to cóż – jest problem. Jeżeli stomatolog popełni błąd, to powinien go naprawić. Nie zawsze jest tak, że są to zmiany nieodwracalne, związane chociażby z koniecznością usunięcia zęba. Bywa, że jest to bardzo szybki zabieg i na przykład lekarz nie tak wybieli ząb. Odwrócenie takich zmian nie jest problemem i lekarz z pewnością będzie chciał naprawić swój błąd.

Błąd, który popełni lekarz skutkuje przede wszystkim nieprzyjemnościami zdrowotnymi. Oszpecenie przez dentystę jest tym bardziej dotkliwe bowiem jest widoczne na pierwszy rzut oka. Wszystko to sprawia, że tak wiele osób co roku decyduje się na różnego rodzaju pozwy przeciwko lekarzom – nie ma tu wyjątku i stomatologom także. Prawa pacjenta są określone w wielu miejscach, ale jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, to warto skonsultować się ze specjalistą. Taki specjalista to między innymi rzecznik praw pacjenta, którego rolą jest fachowe doradzenie i reprezentowanie nas przed różnego rodzaju podmiotami podczas spraw, które mają za zadanie wywalczenie naszych praw.